Print Email
 

Utah Youth Soccer Association 

Scholarship & Of The Year Recipients

 

2018 Recipients

Kirk Hoerschel Hall of Fame:  Jodene Smith

RSL Parent Of The Year:  Laura Crosby

Administrator Of The Year:  Shelley Gillwald

Boys Competitive Coach Of The Year:  Zach Klingonsmith

Girls Competitive Coach Of The Year:  Steve Magleby

Recreation Coach Of The Year:  Mike Shaw

Male Referee Of The Year:  Lucas Norman

Female Referee Of The Year:  Emma Hayes

Tosh Athletes Of The Year:  David Brog & Kelsey Salvesen

Top Soccer Buddy Of The Year:  Paige Dawson

Matthew Conrad Scholarship:  UDA 00B Blue

Especially for Athletes Scholarship:  Kayla Thompson, Kelsey Parcell, Takem Hepworth

Susan K. Madsen Service Scholarships:  Madison Hooper & Daxton Harryman

Utah Youth Soccer Scholarships

Region 1:  Kambri Curtis & Reagan Robins

Region 2:  Hannah Dalebout & Eric Morris

Region 3:  Kate Spackman & Zachary Cheney

Region 4:  Emma Lightfoot & Kyle Raven

Region 5:  Emma Card & Jackson McBride

Region 6:  Rylee Robinson & Austin Mild

2017 Recipients

Kirk Hoerschel Hall of Fame:  Debbie Haycock

RSL Parent Of The Year:  Troy & Cresta Winter

Administrator Of The Year:  Becky Benson

Boys Competitive Coach Of The Year:  Bob Martin

Girls Competitive Coach Of The Year:  Scott Trimming

Recreation Coach Of The Year:  Paul Dovenbarger

Male Referee Of The Year:  Payson Chambers

Female Referee Of The Year:  Ruby Norman

Tosh Athletes Of The Year:  Tyler Trump & Cameron Tucker

Especially for Athletes Scholarship:  La Roca Spanish Fork 04 G

Susan K. Madsen Service Scholarships:  Marshall Johnson & Brinley Nelson

Utah Youth Soccer Scholarships

Region 1:  Kolton Lamb

Region 2:  Kade Johnson & Mizuho Obayashi

Region 3:  Tyson Sabey & Kathleen Whittington

Region 4:  Sam Angus & Marisa Hasebi

Region 5:  Cameron Jolley & Juliann Mecham

Region 6:  Elizabeth Durrant

2016 Recipients

Kirk Hoerschel Hall of Fame:  Paul Burke

RSL Parent Of The Year:  Emily Walbruch

Administrator Of The Year:  Tracy Proulx

Boys Competitive Coach Of The Year:  Justus Koelliker

Girls Competitive Coach Of The Year:  Matt Bain

Recreation Coach Of The Year:  Christina McMullock

Male Referee Of The Year:  Jacob Stromberg

Tosh Athletes Of The Year:  Cristian Alfaro

Top Soccer Buddy Of The Year:  Haylee Caccicarne

Susan K. Madsen Service Scholarships:  Clayton Holdstock & Jocelyn Hanrath

Utah Youth Soccer Scholarships

Region 1:  Samuel Haycock & Kestrel Stocker

Region 2:  Charles Sanchez & Lucero Guerreo

Region 3:  Nate Christensen & Felicia Caten

Region 4:  Keenan Budd & Abigail Bertola

Region 5:  Braden Patten & Jadie Christensen

Region 6:  Bailey Robinson

2015 Recipients

Kirk Hoerschel Hall of Fame:  Cindy Baron

RSL Parent Of The Year:  Allan Haycock

Administrator Of The Year: Spencer Bills

Boys Competitive Coach Of The Year:  Matt Broadhead

Girls Competitive Coach Of The Year:  Poncho Ovalle

Recreation Coach Of The Year:  Art Maxwell

Male Referee Of The Year:  Danny Spicer-Escalante

Female Referee Of The Year:  Cecilee Karns

Matthew Conrad Scholarship: L30 Crossfire

Susan K. Madsen Service Scholarships:  Maddie Siddoway & David Phinney

Utah Youth Soccer Scholarships

Region 1:  Carl Call & Kilee Lamb

Region 2:  Romney Harker & Kristen Strawn

Region 3:  Christian Bain & Liza Zenger

Region 4:  Halah Khan & Mikel North

Region 5:  Jacob Ence & Taylor Thompson

Region 6: Colton Atkin & Brittany Terry

2014 Recipients

Kirk Hoershcel Hall of Fame:  Leisa Kay Vineyard

Volunteer of the Year:  Giselle Selley

Administrator of the Year:  Bob Taylor

Boys Competitive Coach of the Year:  Marco De Ruiter

Girls Competitive Coach of the Year:  Will Rader

Boys Recreation Coach of the Year:  Tyler Rees

Girls Recreation Coach Of the Year:  Seth Quealy

Male Referee Of The Year:  Preston Chapman

Female Referee Of The Year:  Kylie Powers

Tosh Athletes Of The Year:  Kyle Coffee & Nadia GomesScholarship Recipients

Matthew Conrad Scholarship:  Utah Development Academy

Utah Youth Soccer Scholarships

Region 1:  Caitlin McCuskey

Region 2:  Keyanu Tate & Katherine Orchard

Region 3:  Christopher Carden & Alyssa Jefferson

Region 4:  Aaron Augut & Sierra Jensen

Region 5:  Caden Jensen & Calli Jensen

Region 6:  Hayden Matthews

 

 

 

2013 Recipients

Kirk Hoershcel Hall of Fame:  Bruce Cuppett

 

 
 
usyouthsoccer.org