BOARD OF DIRECTORS
President Brian Smith Email
1st Vice President John Gygi Email
2nd Vice President   Email
Region 1 Director Allan Haycock Email
Region 2 Director Toby Yoshida Email
Region 3 Director Loren Mott Email
Region 4 Director  Mark Osborne Email
Region 5 Director Daren Woolstenhulme Email
Region 6 Director Kyle Pasley Email

COMMITTEE CONTACTS
   
 
State Registrar Jodene Smith Email
State Youth Referee Administrator (SYRA) Norm Williamson Email
Player Development:    
    Competition Program  
        State Competition Chair Patrick Rennie Email  
    Olympic Development Program    
        Coach Eric Landon Email
        Administrator Bruce Cuppett Email
    Recreation Program    
        Recreation Committee Chair Naomi Foreman Email
        TOPSoccer Committee Chair    
Tournament & National Qualifiers    
    State Cup Committee Chair   Email
    Presidents Cup Committee Chair   Email
    Tournament Sanctioning Committee Chair Orden Yost Email
Adjudication:    
    Protest & Appeals Committee Chair Tim Wheelwright Email
    Disciplinary Committee Chair Brian Babcock Email
Risk Management Committee Chair Bryan Attridge Email
Rules & Revisions Committee Chair  
     
STATE COUNCIL    
     
Region 1 - Cache/Box Elder Co
BE United Grant Singleton Email
Northern Utah United Russ Austin Email
South Cache Soccer Scott Gunnell Email
Infinity SC David Skinlo Email
     
Region 2 - Morgan/Weber/Davis Co    
Forza FC Christopher Roemer Email
Davis FC Tom Child Email
Rampage Kelly Corgiat Email
La Roca FC Timothy Wheelwright Email 
Strikers FC Dennis Hurst Email
Wasatch SC Bob Taylor Email
Jr Wildcats Mike Manning Email
Outlaws FC Zig Peacock Email
League 30 Darrin Rumsey Email
MOWEDA Keith Toyn Email
     
Region 3 - SL County East & Summit Co    
Sparta United Ben Vandenhazel Email
Utah Avalanche Mark Gibb Email
Inter FC Trevor Pasmann Email
Blue Knights Martin Villegas Email
Firebirds FC (Competition Only) Ben Logue Email
Joga FC Chris Madsen Email
Murray Max Kevin Smith Email
Impact Yamil Castillo Email
Park City Soccer Club Paul Baniewicz Email
 
Region 4 - SL County West & Tooele Counties
Taylorsville Rec. EJ Reyes Email
West United Brandt Goble Email
Razzia Rich Phillips Email
West Jordan Rec. Juan C. Canals Email
TC United Jared Colledge Email
Fusion FC Pablo Rico Email
Salt Lake FC Roberto Maturana Email
Utah Soccer Alliance
Rec -
Comp -

Sean Fazzio
Jery Meriani

Email
Email 
Stansbury Elite (Competition Only) Derrick Jones
 
Email


Utah Glory
Kevin Vander Veur Email
Utah Development Academy Stephanie Saperstein Email
Region 5 - Utah County
Arsenal SC   Email
Orem Youth Soccer Steve Bowler Email
Heber Valley Soccer Club Jeff Heftel Email
Utah Storm Mark Nelson Email
Northern Utah County Soccer David Josse Email
Utah Surf Soccer Club Brady Wycherly Email
Nebo United Robyn Finch Email
Shooters FC Mike Parker Email
Utah FC Jennifer Reed Email
Octane FC Karen Migliori Email
Celtic Storm - Rangers Steve Magleby Email
 
Region 6 - Southern Utah
Southern Utah Soccer Assoc. Steve Kemp Email
Mesquite FC Doug Reath Email
Price Soccer (Non - Voting) Tracy Brady Email
Iron County Kicks (Non - Voting) Renae Slack Email
 


Website design and development by Americaneagle.com